Sprawdzian po lekturze quo vadis

Pobierz

Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc.. był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika "Niwa", korespondent "Gazety Polskiej" w .Refleksje po lekturze "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza 24 października 2020 0 Przez admin .. W czym kompała się żona Nerona.. Sprawdź, jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza!. Wymień trzy postacie historyczne.. Gdzie po raz pierwszy Winicjusz spotkał Ligię .Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis Zawiera 13 pytań.. Tylko jedna odpowiedź jest poprawna.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejLektury Quo vadis / Quo vadis.. 15/15 nie czytając dzień przed omawianiem lektury .. Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan wydarzeń Autor: Henryk Sienkiewicz - prozaik, przedstawiciel pozytywizmu żyjący w latach .. Za którą z postaci Alicja podąża w głąb nory?. Zgodnie z zapowiedzią proponuję Wam dzisiaj test ze znajomości lektury.. Skomentuj.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. 17 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Do jakiego rodzaju literackiego należy "Quo vadis" H. Sienkiewicza?.

Powtórz przed sprawdzianem.Test z lektury - Quo Vadis!

Co stało się z Ligią podczas igrzysk w amfiteatrze?. Zagłębiając się w coraz dalsze stronice powieści, powoli zacząłem odkrywać jej przesłanie.1.Petroniusz 2.Ursus (tu nie jestem pewny) 3.chrześcijanka 4.Akte 5.Winicjusza 6.Chilon 7.rybę 8.aby posłuchać nauk św. Piotra 9.aby pomógł jej w porwaniu Ligii 10.do Ancjum 11.dowiedział się że Rzym płonie 12.św.. Do 1896 roku, kiedy to .Katalog Kazimierz Mazur, 2011-03-08 kolbuszowa Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lekturyQuo Vadis, pytania.. Twój wynik: 11/11 8-11 Super ci poszło!. Kogo w drugiej kolejności spotyka Alicja podczas swej przygody?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Udostępnij.. stało się ważnym tematem życia kulturalnego drugiej połowy dziewiętnastego wieku.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Sprawdzian z treści lektury "Quo vadis" H. Sienkiewicza Gr.1 Imię i nazwisko: 1.W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. W którym roku Quo Vadis napisane przez H. Sienkiewicza otrzymało nagrode nobla.Refleksje po lekturze "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. W następnym załączniku znajduje się przykładowy test sprawdząjący wiedzę.. Jakie były ostatnie słowa Ligii do Marka Winicjusza?. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?.

Rozwiąż test!Quo vadis - test wiedzy.

Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Alicja w Krainie Czarów.. "Quo Vadis" - opracowanie.. Panowanie którego z rzymskich cesarzy jest tłem powieści?. Powieść Quo Vadis była drukowana w odcinkach dwóch czasopism, szybko rozeszła się po całym świecie.Quo vadis: Powieść z … Czytaj więcej"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".. Sprawdź się!. Kto jest głównym bohaterem utworu?. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. !^^ Bardzo fajny pomysł.. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. i umiejętności na temat lektury po cyklu lekcji.. Co miało być kulminacyjnym momentem igrzysk?. Kolejne załączniki zawierają materiały pomocnicze do zadań proponowanych na lekcji.To on jest .a) 63- 68 r.n.e Dubai b) 1980- 1995 r.n.e Wenecja c) 63- 68 r.n.e Rzym d) 68- 88 r.n.e Paryż 4) Podaj dwa główne wątki w ,, Quo Vadis ".. Tłumaczone na 50 języków, zdobyło liczne nagrody, w tym nagrodę Nobla (1905 r.) Quo vadis - streszczenie szczegółowe, Henryk Sienkiewicz - Quo vadis - streszczenie i opracowanieCałość kupisz tu: Rozgrywająca się na tle starożytnego Rzymu i jego barwnej obyczajowości historia miłości pięknej barbarzynki, Ligii, .. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo..

Music edition!Test z lektury "Quo vadis" (Henryk Sienkiewicz).

Sprawdź, czy znasz tę "powieść z czasów Nerona" wystarczająco dobrze, aby odpowiedzieć na te 12 pytań!. Dzięki powieści, której akcja rozgrywa się w połowie pierwszego wieku naszej ery, Henryk Sienkiewicz zdobył międzynarodową sławę i uznanie.. Przerwij test.. Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Fabuła została oSprawdziany Z Lektury Quo Vadis najnowsze ogłoszenia kupię sprzedam ogłoszenie Sprawdziany Z Lektury Quo Vadis oferty.Przykładowe pytania po przeczytaniu lektury H.Sienkiewicza .. Jak to jest po angielsku?. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Do czego służyła lektyka?. Test składa się z 28 pytań.. Mam tylko jedną uwagę - głównymi bohaterami nie byli tylko Winicjusz oraz Ligia.Pobierz: quo vadis sprawdzian gwo.pdf.. Na czym polegał podstęp Petroniusza, dzięki któremu Ligia miała znaleźć się w domu Winicjusza?. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Dziękuje @Tusia05 za podanie pomysłu na tego Quiza.. Jaką.Temat: Test ze znajomości lektury - Henryk Sienkiewicz "Quo vadis".. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo..

... (stąd tytuł książki "Quo vadis"- "dokąd zmierzasz?")

Wpisujcie do testu tylko klasę i numer w dzienniku!. sprawdzian z fizyki podział na różne klasy zacznij już teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net .Nowa lista lektur dla klas 7 i 8 (dla klas VII-VIII) szkoły podstawowej .Henryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. Pytanie 1 /16.. Test składa się z 12 pytań.. W 1905 roku uhonorowano go za to dzieło literacką Nagrodą Nobla.Załącznik 3: Lekcja piąta dotyczy systemu wartości zawartego w "Quo vadis".. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Gatunek: Fikcja historyczna.Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. !Quo vadis - streszczenie dzieła Henryka Sienkiewicza, które przyniosło mu światową sławę.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Sięgając po "Quo vadis" nie kierowałem się chęcią przeczytania go z własnej woli, lecz traktowałem je jako narzucone mi zadanie, przecież to lektura!. Piotra 13.Chilon wraz z innymi Chrześcijanami 14.prosił go o przebaczenie 15.wyrwali mu język i powiesili na krzyżu 16.Ursus musiał uratować ligie która była .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. 5.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury na poziomie trudnym.. pytanie 1 z 15..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt