Zasady prowadzenia rozmowy telefonicznej z klientem referat

Pobierz

Dotyczy to spotkań bezpośrednich, korespondencji, rozmów telefonicznych, wizyt Klienta w naszym biurze czy naszych u Klienta.. W trakcie rozmowy telefonicznej prawie 90% wrażenia robi ton głosu, tylko 10% treść komunikatu, który przekazujesz.Pamiętaj, że rozmowa telefoniczna z klientem początek budowania relacji i kluczem do sukcesu jest pozostawienie dobrego pierwszego wrażenia.. Warto zastosować następujące posunięcia: - daj klientowi wybór na zasadzie alternatywy "Zamówienia przyjmujemy e-mailem i faksem.Pamiętaj, że każdy klient jest ważny, a z wiele sytuacji może zakończyć się happy endem.. W rzeczywistości, gdy już wyczuliśmy sytuację biznesową naszego potencjalnego klienta, wtedy dopiero powinniśmy podjąć decyzję, czy to jest już ten moment na rozmowę o końcowym rozwiązaniu.. Zasada nr 1.. Brak takich umiejętności może prowadzić do samotności i poczucia bezsilności, niezadowolenia z pracy i rozczarowań w życiu osobistym.. Stwórz checklistę i przekaż ją pracownikom.. Gliwice 2006.Czas trwania: 16 godzin dydaktycznych Program szkolenia Warunki profesjonalnej rozmowy telefonicznej z klientem Typologia klientów Zasady komunikacji z klientem przez […] Dlatego tak ważna jest nauka sprawnego komunikowania się.. Zamknięcie rozmowy z klientem powinno zawierać próbę pozytywnego sfinalizowania transakcji lub ustalenia terminu spotkania..

Zamknięcie rozmowy z klientem.

Tak po prostu jest i trzeba to 2 J. Gitomer, Biblia handlowca.. Nikt nie lubi, a w wielu przypadkach nawet nie ma zamiaru, rozmawiać z nieznajomym.Pani Kingo, rozmowa telefoniczna z klientami indywidualnymi (detal) jest zawsze trudna, szczególnie, kiedy nie można się "podeprzeć" żadną informacją (często bank daje bazę klientów z pewnymi informacjami, choć ze swoich szkoleń widzę, że i ta praktyka zupełnie się zmieniła - dzisiaj banki wynajmują prywatne osoby do .Nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu.. Odpowiedni sposób prowadzenia rozmowy oraz świadomość błędów, które każdemu z nas zdarza się popełniać mogą zapewnić nam przewagę w postaci skutecznej obsługi klienta, a nawet nawiązania relacji.Dobry przekaz werbalny daje podstawę do nawiązania relacji i zdobycia zaufania rozmówcy, na którym nam zależy.. Musimy poznać w tym celu wszelkie zasady prowadzenia rozmowy, poznać kod naszego języka werbalnego oraz niewerbalnego.. Przedstaw się.. Sprawdzone techniki zwiększania sprzedaży i zdobywania lojalnych klientów, Helion.. Od niej zależy czy osoba po drugiej stronie słuchawki zdecyduje się współpracować z nami i naszą firmą.. Pierwszym z nich jest pozycja osoby wykonującej połączenia.. Warto mieć pod ręką coś do notowania, a przed ważną rozmową przygotować się i ewentualnie zapisać listę pytań do naszego rozmówcy.Swój wpis kieruję do wszystkich, którzy, nawet sporadycznie, mają do czynienia z klientami..

Najważniejszą zasadą prowadzenia rozmowy przez telefon jest zwięzłość i konkretność wypowiedzi.

Musi odkryć swoje potrzeby, motywy podejmowanych decyzji.. Każdy kontakt z Klientem jest ważny, nie tylko ten, gdy Klient przychodzi do nas coś kupić.W trakcie uśmiechu zmienia się wyraz twarzy, a to z kolei ma wpływ na ton głosu.. Telefoniczne rozmowy z klientem stresują wielu z nas.POZNAJ Telefoniczny savoir-vivre, czyli zasady obowiązujące podczas biznesowych i prywatnych rozmów telefonicznych.. Nawiązując rozmowę telefoniczną, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.. Na tradycyjnych szkoleniach słyszysz, że obiekcje klienta to dar, bo klient mówi o swoich wątpliwościach i wtedy możesz z nimi sobie jakoś .Rozmowa telefoniczna jest często pierwszym sposobem, w jaki kontaktujemy się z nowym klientem.. Okaż zrozumienie.. Choć czynność ta wydaje się nam czymś naturalnym, to właśnie podczas rozmowy przez telefon łatwiej o popełnienie gafy, niż gdy rozmawiamy z kimś twarzą w twarz.. Zawsze będziemy spotykali się z klientami, którzy nie wracają z powodu ceny.. Czasami warto dać sobie trochę czasu na przygotowanie innej oferty .Warto wiedzieć, jakie zasady powinniśmy stosować, prowadząc służbowe rozmowy telefoniczne.. 3.Wczuj się w sytuację klienta.. Wykonaj test.Jeśli w trakcie rozmowy telefonicznej przedsiębiorca składający ofertę zastrzeże, że warunkiem obowiązywania umowy jest zapoznanie się z treścią przesłaną na np. e-mail i odesłanie umowy, to dopóki oferent tego nie uczyni, można domniemywać, że nie doszło do spełnienia warunku, wobec czego umowa przez telefon jest nieskuteczna.Pod żadnym pozorem nie komentuj, zazwyczaj negatywnie, rozmowy z klientem zanim się z nim nie rozłączysz..

Wydaje się, że nie ma nic prostszego niż przeprowadzenie rozmowy telefonicznej z interesantem.

Czy sama myśl o tym wywołuje u ciebie ciarki?. W czasie rozmowy klient ma możliwość zorientować się w jaki sposób będzie potraktowany i jak w przyszłości może ułożyć się relacja między nim a firmą, z której .Ale jak wspomniałem, z teorią skończyliśmy na początku tego wpisu.. Mam wrażenie, że łatwiej jest prowadzić rozmowę z gościem SPA przy ladzie recepcji niż przez telefon.. Pomyśl - czasem każdy z nas ma zły dzień, coś pójdzie nie po naszej myśli.W każdym kontakcie z Klientem stosuj zasadę najwyższej staranności i zasady savoir vivre biznesowego.. Konkurencja nie śpi i działa w podobny sposób jak ty.Prowadzi to do obniżonej samooceny i demotywacji do wykonywania dalszej pracy.. W […]Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, handlowcem, czy telemarketerem, na pewno zostaniesz w swojej karierze zmuszony do wykonania dużej liczby telefonów do klientów.. Lubią oni iść na żywioł i do prowadzenia rozmów nie potrzebują większego przygotowania.Zasady prowadzenia rozmów telefonicznych warto rozpatrywać z dwóch punktów widzenia.. Niektórzy trenerzy sprzedaży zalecają postawienie lustra na biurku tak, by nieustannie przypominało o uśmiechu na twarzy..

Dobry produkt i relacje z klientem nie wystarczą dziś, by zdobywać zamówienia.

Telefoniczny savoir vivre to nieodzowna .Są to często zastrzeżenia merytoryczne, wynikające z faktu, że obecnie klient jest bardziej wyedukowany niż jeszcze 10 lat temu i posiada często większą wiedzę o produkcie niż handlowiec.. ktÓrakolwiek z wymienionych wyŻej przeszkÓd znacznie zmniejsza klarownoŚd wypowiedzi, szczegÓlnie w sytuacji, gdy gŁos jest zawsze nieco znieksztaŁcony podczas rozmowy telefonicznej.W zależności od cyklu sprzedażowego, w jakim jest twój klient, możesz stworzyć szanse, kształtować je i reagować na nie.. Taka pierwsza rozmowa z klientem przez telefon już się nie powtórzy - szansę na zrobienie wrażenia masz tylko raz.Tytuł: ZASADY PROWADZENIA ROZMOWY Z KLIENTEM: Kategoria: SPRZEDAŻ I MARKETING / Obsługa Klienta: Metodyka: Ćwiczenia: Opis: CELE I KORZYŚCI - Warsztaty pozwolą Państwu: • poznać zasady skutecznego porozumiewania się • poznać etapy rozmowy z klientem • dopasować styl komunikacji własny do stylu klienta • pokonać przeszkody występujące w czasie rozmowy z klientem .Dowiedz się jak efektywnie prowadzić rozmowę telefoniczną.. Nie jesteś sam.. Jeśli będziemy działać jak większość handlowców, klient odkryje nasze zamiary i szybko zakończy rozmowę.Jakie są podstawowe zasady prowadzenia rozmów telefonicznych?. Zyskaj praktyczną wiedzę w zakresie przedstawiania się oddzwaniania godzin dzwonienia Naucz się z nami pewnie i skutecznie prowadzić rozmowy telefoniczne AVENHANSENSprawdź 8 wskazówek, jak prowadzić rozmowy telefoniczne z klientem, aby brzmieć profesjonalnie.. Nie zawsze jednak obie strony zadowolone są z takiej formy komunikacji.Skrypt rozmowy bywa niezmiernie pomocny podczas kontaktów z klientami, ale dużym nadużyciem byłoby powiedzenie, że jest on niezbędny.. Są handlowcy, którzy doskonale radzą sobie bez niego.. Nie uczy się tego w szkole.. To "rzut na taśmę", ostatnia szansa.. Śledź wartości i szukaj rozwiązań dla problemów biznesowych .. Trudno zliczyć rozmowy, które odbywamy w ciągu dnia: zarówno te służbowe, jak i prywatne, o dowolnej porze i w dowolnym miejscu.. Dowiedz się jak efektywnie prowadzić rozmowę telefoniczną.. Nakłonienie do rozmowy Głównym celem sprzedawcy powinno być nakłonienie klienta do rozmowy.. Chwila nieuwagi może słono kosztować..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt