Charakterystyka psa bokser

Pobierz

Przywiązanie i wierność w stosunku do właściciela i całego domu, jego czujność i odwaga jako obrońcy słynie od dawna.Bokser to niemiecka rasa psów.. Oznacza to, że żuchwa wystaje bardziej niż górna szczęka.. Wszystko co wiedzieć powinni przyszli i obecni właściciele tej rasy czyli wady i zalety, żywienie, pielęgnacja, tresura psów, wychowanie szczeniąt.,HAUUU-WARD Charakterystyki ras - boksery Wielkość w kłębie 63 cm.. Bokser, boxer - ciekawostki.. Nasz czworonóg nie powinien się nas bać, lecz czuć się w naszym towarzystwie bezpieczny.. Bokser bywa zaborczy, choć zwykle nie domaga się natrętnie pieszczot.Charakterystyka i genealogia rasy.. Mnóstwo ciekawostek i nowinek ze świata zwierząt domowych.. Bokser ma zwisające, przylegające do policzków uszy, które osadzone są po bokach.Charakter i osobowość.. Przodkami boksera były uwielbiane na dworach szlacheckich brabanckie bullenbeissery (czyli tzw. pożeracze byków), które wykorzystywano przede wszystkim podczas polowań na dziki.. Bardzo szybko się uczy.Charakterystyka rasy Bokser nie jest dużym psem, raczej średniego wzrostu (samce 57-63 cm, samice 55- 59 cm), lecz postawnym i umięśnionym.. "Bokser powinien mieć silny system nerwowy, być pewny siebie, spokojny i opanowany.. W razie potrzeby zrobi wszystko, by ochronić swoją rodzinę.Bokser to pies pewny siebie, o mocnych nerwach i zrównoważonym charakterze..

Wszystkie boksery mają przodozgryz.

Szczenięta i psy dorosłe.. Umaszczenie jest zazwyczaj płowe z pręgowaniem i białymi znaczeniami.Charakterystyczna, kwadratowa głowa zwierzaka opiera się na szerokiej, umięśnionej szyi.. To jednak tylko pozory.. Wiele osób pracujących z bokserami nie zgadza się z tą .Zachowanie i charakter boksera psa według wzorca FCI nr 144 Pies bokser jest wesoły, żywiołowy i skłonny do zabaw, do tego rodzinny i towarzyski.. Jego charakter należy do najważniejszych cech rasy i powinno się zwracać na niego wielką uwagę.. Zobacz, jakie psy rasy Bokser możesz kupić lokalnie.Psa nie wolno straszyć, ani nań krzyczeć.. Pochodzi więc mniej więc od tych samych ras, co na przykład Buldog Amerykański, Bulmastiff czy Fila Brasileiro.. Ważą około 14-20 kg.Yorkshire terrier to pies, który bardzo często określany jest mianem psa torebkowego.. Umaszczenie: żółte i pręgowane.. Jest psem energicznym, żywym i pełnym siły i elegancji.. Charakterystyczny, pocieszny pyszczek i duże uszy jak u nietoperza składają się na ogólny wygląd tego przemiłego psiaka..

Jak wspominano, bokser jest psem zaliczanym do grupy molosów.

Kufa natomiast szeroka i bardzo mocna.. Boksery, jak na sportowców przystało, łączą siłę i zwinność z eleganckim chodem i stylem.. Ten miniaturowy czworonóg jest niebywale inteligentny.. Można go zjednać smakołykami i dobrym słowem - niczego się nie osiągnie ostrym traktowaniem czy krzykiem.. Pies tej rasy długo pamięta przykre przeżycia i potrafi odmówić współpracy, jeśli nauka nie sprawia mu przyjemności.Jego sierść jest gładka lub średniej długości o umaszczeniu najczęściej czarno-białym, ale występuje też mieszanka innych kolorów z białym, np. brązowy, błękitno-marmurkowy, rudy i tricolor.. Początki rasy sięgają XVI w. Bezpośrednimi przodkami Boksera są Bullenbeissery, których hodowlę prowadzili myśliwi.Tak jak pies rasy bokser jest przyjazny i niezawodnie wierny wobec swojej rodziny, tak samo czujny jest wobec rzeczy, które mogą rodzinną sielankę zakłócić.. Leniuchowanie zdecydowanie nie należy do ulubionych czynności psów tej rasy.Pies Bokser - Opis i charakterystyka rasy Bokser jest średniej wielkości muskularnym, masywnym psem o głębokiej klatce piersiowej.. Nos szeroki i zadarty, oczy ciemne, dość szeroko rozstawione.. W hodowlach dopuszcza się umaszczenie o pręgowanym, białym, a także jasno żółtym umaszczeniu..

Wobec obcych bokser jest zwykle początkowo zdystansowany i nieco nieufny.

Kilka lat później dotarł do Francji, a w 1946 roku utworzono tu klub tej rasy.Buldoga francuskiego nie sposób pomylić z żadnym innym.. To również psy bardzo cierpliwe i delikatne w stosunku do dzieci, choć ich groźny wygląd zdaniem niektórych temu przeczy.Od psa myśliwskiego do rodzinnego pieszczocha.. Boksery to psy wyważone, które jednak potrafią mieć swoje zdanie.. W 2008 r. FCI wykluczyło brytyjską odmianę bobtail ze swojego wzorca rasy.. Jego głowa jest proporcjonalna.. Jeśli nie zostanie odpowiednio wychowany, może próbować zdominować właścicieli i zacząć rządzić.. Mają krótką i przylegającą sierść, która podkreśla silnie rozwinięte mięśnie.. Ich zaletą była silna szczęka, dzięki której mogły utrzymać ofiarę tak długo, aż dotarł do niej myśliwy.Bokser był wykorzystywany przez wojsko podczas I wojny światowej, w 1924 r. jako pies pracujący wziął udział w pierwszych mistrzostwach psów pracujących.. Mają krótką kufę z lekko uniesioną brodą.. Ma ogromny temperament, jest energiczny, wesoły i pełen werwy.. Jego przywiązanie do właściciela, wierność i czułość są powszechnie znane.. W żaden sposób nie wygląda na groźnego i bardzo słusznie, bo z natury jest niesamowicie przyjacielski.Pies domowy (Canis familiaris) - udomowiony gatunek ssaka drapieżnego z rodziny psowatych (Canidae), traktowany przez niektóre ujęcia systematyczne za podgatunek wilka, a przez inne za odrębny gatunek, opisywany pod synonimicznymi nazwami Canis lupus familiaris lub Canis familiaris.Od czasu jego udomowienia powstało wiele ras, znacznie różniących się morfologią i cechami użytkowymi.11 ogłoszeń Pies Bokser | Bokser to pies w typie dogowatym, dawniej hodowany do szczucia byków i jako stróż, dzisiaj stanowiący towarzysza rodzin, obrońcę..

Tułów psa muskularny, kończyny silne, z wyraźnie zarysowanymi mięśniami.Pies rasy bokser posiada krótką, gęstą okrywę włosową.

Psy rasowe Bokser Ogłoszenia OLX.Rasy psów w Magazynie o zwierzętach zooplus.. Niezwykle szybko, łatwo i chętnie się uczą, dlatego trzeba dbać o to, by miały wystarczająco dużo rozrywek intelektualnych.. Potrzebuje dużo ruchu i zajęć.. Szeroka klatka piersiowa, wyprostowana postawa dająca się wpisać w kwadrat i mocne kończyny, sprawiają, że pies prezentuje się w sposób niezwykle elegancki.Psy Bokser z hodowli i ze schronisk, na sprzedaż i za darmo.. Przejrzyj ogłoszenia i sprawdź, czy w swoim mieście znajdziesz Boksera do kupienia.. Praktyczne porady dla właścicieli i hodowców psów.. Jeżeli pies jest z natury bojażliwy, zbliżamy się do niego powoli i ostrożnie, jednocześnie dodając mu otuchy rozmową.Buldog francuski jest inteligentny i chętnie się uczy, jeśli go odpowiednio zmotywować.. Szeroka głowa o charakterystycznym wyglądzie to zdecydowanie ich znak rozpoznawczy.Bokser.. Zdjęcia rasowych bokserów przedstawiają także umaszczenie typu albinos, żółto czerwone oraz brązowo, ciemno, rude.Bokser jest psem odważnym, pewnym siebie, posiadającym nieprzebrane pokłady energii, które powinien w sposób kontrolowany rozładować.. Szkolić psa warto od małego, a jeśli w domu są dzieci, należy również je uczyć jak postępować z psem i sprawić, by słuchał także ich.To średniej wielkości psy o kwadratowej budowie ciała.. Dorosły pies osiąga wysokość 53 cm, suka jest nieznacznie niższa..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt