Prezentacja o wybranym parku narodowym

Pobierz

Poprzedni.. slowinskipn.pl P a r k i n i z i n n e: Biebrzański Park Narodowy Narwiański Park Narodowy Poleski Park Narodowy Kampinowski Park Narodowy Białowieski Park Narodowy W dolinie Biebrzy znajdują się rozległe bagna i torfowiska, podmokłe łąki, lasy bagienne.. Slajd 1 z 16.Park Narodowy Los Glaciares - perła Argentyny Bezkresne tereny patagońskich pamp i błękitnych lodowców rocznie zachwycają tysiące turystów podróżujących do rejonu Santa Cruz.. 0.0 / 5 (0 głosów) Komentarze: Nie ma jeszcze żadnego komentarza.. Woliński Park Narodowy - utworzony w 1960 r., obejmuje fragment wybrzeża klifowego wraz z pasem przybrzeżnych wód Morza Bałtyckiego.. Obejmuje obszar najwyższych polskich gór Tatr oraz kompleksy leśne przylegające do nich od północy.. W Los Glaciares odkryjesz zapierające dech w piersi widoki i przeżyjesz niezapomniane chwile dzięki licznym aktywnościom organizowanym na terenie parku.Tajlandzkim Parku Narodowym -Erawan.. poleca 82 % 1931 głosów.. 2.Parki narodowe Park narodowy jest to powierzchniowa forma ochrony przyrody, obejmująca obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe.Uczymy się logicznego i spójnego myślenia obejmującego jeden duży temat (region) w kompleksowym, wielowątkowym ujęciu..

Na obszarze parku występują sosnowe i bukowe lasy.

Następnie Park omówiony jest między innymi pod względem środowiska geograficznego, świata roślin i zwierząt.. Title: Kamuflarz wśród zwierzątParki narodowe 1.. .O stronie.. Parki narodowe.. NastępnyPark narodowy - jedna z form ochrony przyrody w Polsce.. Tworzą go wydmy stale owiewane wiatrem, zmieniające kształt i zachwycające o każdej porze roku.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Białowieski Park Narodowy - plik w formie prezentacji Power Point.. Skarb wpisany na listę UNESCO Słowiński Park Narodowy.. Ten cud natury można zobaczyć z bliska.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.. Książka zawiera wiele zdjęć oraz mapkę Parku.. Przygotuj prezentację multimedialną turystycznych walorów wybranego regionu Polski.Jun 13, 2022Poleski Park Narodowy - park narodowy położony w województwie lubelskim, w polskiej części Polesia, utworzony 1 maja 1990.. 3) Zapisz rysunki potrzebne do pracy.. Poprzedni.. Są to tereny o budowie geologicznej typowej dla gór fałdowania alpejskiego.Jun 25, 20211) Wejdź na podane strony internetowe lub poszukaj w zasobach sieci globalnej informacji o wybranym Parku Narodowym 2) Skopiuj istotne i potrzebne treści związane z historią, regulaminem, florą, fauną i położeniem..

Obecna powierzchnia parku wynosi 10937 ha, w tym lasów 4649 ha.

poświęconych tematyce szczegółowej np. wybranym gatunkom, biotopom.. Pobierz.. 4) Umieść zgromadzone informacje wg schematu:Plik KAMPINOSKI PARK NARODOWY.ppt na koncie użytkownika ben.to • folder PARKI NARODOWE • Data dodania: 29 sty 2014 .. ben.to / Prezentacje / PARKI NARODOWE / KAMPINOSKI PARK NARODOWY.ppt Download: KAMPINOSKI PARK NARODOWY.ppt.. Następny.. Załączniki: bialowieski_park_narodowy.ppt.. Dodaj go jako pierwszy!Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Podoba się?. Prezentacje podzielone są na kategorię aby .Książka ta rozpoczyna się od informacji o położeniu geograficznym Bieszczadzkiego Parku narodowego oraz zarysu dziejów Parku i okolic.. biebrza.org.pl .Woliński Park Narodowy położony jest u ujścia Odry w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim, Park utworzono w 1960, Woliński Park Narodowy stał się pierwszym w Polsce parkiem morskim.. Podaj źródła, z których one pochodzą.. Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli..

Zadanie dodatkowe: Wyszukaj informacji o wybranym zwierzęciu stosującym kamuflaż.

Występuje wiele gatunków ptaków i ssaków, w tym w morzu - morświn i foka szara.. Lasy bukowe w Bieszczadzkim Parku Narodowym jako wpisany w 2021 r. komponent seryjnego dobra .1 Słowiński Park Narodowy jest jednym z najbardziej niezwykłych w Polsce.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.. Filmy.. 1 0 blocked odpowiedział(a) 14.05.2009 o 15:47 O recyklingu :) .. Możesz napisać o fokach.. Spotyka się tam chronioną paproć - długosza królewskiego.. wiem, że pewnie myślisz, że to głupi temat, ale możesz napisać o ,,Czym się różnią" dwa gatunki zwierząt.. Chyba każdy, kto przyjeżdża do Kenii pragnie zobaczyć na własne oczy dziką przyrodę i poczuć dreszczyk emocji w związku z bezpośrednią bliskością egzotycznych zwierząt.. Najmłodszy z 23 parków narodowych na terenie Polski, utworzony 1 lipca 2001 r. Park został założony dla ochrony unikatowych terenów podmokłych, rozległych łąk i pastwisk, które są jedną z najważniejszych w Polsce ostoją ptaków wodnych i błotnych.. Podobne teksty: 85% Rzeżączka; Polecane teksty: 85% Wszyscy jesteśmy niewolnikami roślin.Parki Narodowe w Polsce.. Ojcowski Park Narodowy.. Podczas oglądania gotowych prezentacji po prostu poznajemy walory turystyczne różnych regionów Polski.. Fot. Shutterstock Park wpisano na listę UNESCO do sieci Rezerwatów Biosfery.Tatrzański Park Narodowy powstał w 1954 roku i zajmuje powierzchnię 21 164 ha..

2.Ta prezentacja informuje o pięknie Ojcowskiego Parku Narodowego oraz ukazuje jego przyrodę i zwierzęta .

Ochroną ścisłą objęto 6 leśnych obszarów o łącznej powierzchni 165 ha.. Cytara plamista (Citharichthys stigmaeus) doskonale komponuje się z kamienistym dnemoceanu.. Został uznany za światowy rezerwat biosfery.. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe.. Obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny, znajdujące się na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej.- prezentacja ( na nośniku CD) powinna dotyczyć jednego wybranego parku narodowego, - prezentacja powinna składać się z 20-25 slajdów, - autor prezentacji może zostać poproszony o przedstawienie przygotowanej przez siebie prezentacji dn. 02.03.2017 r. ( pamiętaj - Twoja prezentacja ma Ci tylko pomóc w przedstawieniu tematu) 3.Park krajobrazowy o powierzchni 559,90 hektarów, rozciągający się po obu stronach Nysy Łużyckiej, wzdłuż której przebiega granica polsko-niemiecka, został stworzony przez księcia Hermanna von Pückler-Muskau w latach .. Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody z 2004 r. obejmuje obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe.Park narodowy tworzy się w celu zachowania .Najstarszy park narodowy świata Najstarszy park narodowy świata Najstarszy park narodowy świata Park Narodowy Yellowstone Park Narodowy Yellowstone znajduje się w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.Zajmuje obszar prawie 9000m².To około 18 razy więcej niż Warszawa i 34 razyLiczne gatunki ptaków wodnych: łabędzie, mewy m.in. śmieszka..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt