W którym biegu rzeki górnym czy dolnym świat organizmów jest bogatszy

Pobierz

Brzegi rzeki, a czasami i dno są porośnięte przez rośliny.. W akcji ratunkowej udało się zebrać 3/5 .Jun 8, 2020Napisz, w którym brzegu rzeki - górnym czy dolnym - świat organizmów jest bogatszy.. Jest też dużo planktonu.. W dolnym biegu woda płynie jeszcze wolniej.. Dolina rzeki w tym odcinku jej biegu poszerza się.. Siła płynącej wody jest tu tak duża, że wyrywa z dna i brzegów koryta rzeki nawet duże bloki skalne.. 2010-05-16 13:39:08; wyjaśnij dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym 2014-04-05 .jakie istoty żyją w dolnym biegu rzeki?. Daje dużo punktów.. Bieg dolny Bieg górny rozpoczyna się u źródła, czyli miejsca, z którego rzeka bierze początek.. Uzasadnij odpowiedź.. 3 s. 73 ćwiczenia Tajemnice Przyrody kl. 4.. Dla ułatwienia dodam że to podpunkt b ćw.. 06.05.2014 o 19:11 Odpowiedzi (6) [email protected]óżniamy trzy odcinki biegu rzeki: 1.. Pytanie.. Świat organizmów jest bogatszy w dolnym biegu rzeki, ponieważ dno jest przystosowane do życia roślin.. PROSZĘ!. który płynął po morzu wypłynęło 10000 l ropy.. Pomocy!. Sklep.. Dla ułatwienia dodam że to podpunkt b ćw.. NA TERAZ .Dno rzeki w tym odcinku pokrywa wolno transportowany piasek nanoszony z górnego biegu.. Reklama Najnowsze pytania z przedmiotu Przyroda.. 2009-12-09 17:51:43; wyjaśnij dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym 2014-04-05 16:11:53; Jakie są przystosowania istot żywych do życia w poszczególnych częściach rzeki [w biegu górnym, środkowym , dolnym [ ?.

W którym biegu rzeki - górnym czy dolnym świat organizmów jest bogatszy?

Dzięki dużym różnicom wysokości (czyli dużemu spadkowi) woda w górnym biegu płynie prędko.Wyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym.. Silny prąd wody w górnym biegu rzeki nie stwarza roślinom ani zwierzętom dogodnych warunków do życia.Najlepsza odpowiedź _-Kotka-_ w dolnym brzegu woda płynie bardzo wolno - zwierzęta i rośliny mają warunki do rozmnażania się oraz dużo pokarmu w górnym brzegu jest odwrotnie woda płynie bardzo szybko, tylko nieliczne gatunki roślin i zwierząt zdołają się rozmnażac i znaleźc pożywienie liczę na NAJ 06.04.2014 o 18:16 Odpowiedzi (2) barca1110Napisz w którym biegu rzeki górnym czy dolnym świat organizmów jest bogatszy uzasadnij odpowiedź; Rozprawka jak żyć aby być szczęśliwym; Airbnb w warszawie charakterystyka rynku i wyzwania dla miasta; Charakterystyka romeo i julia; Kartkówki oblicza geografii 1 zakres rozszerzony; Ostatnio wyszukiwane.. Wyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym.Początkowo w górnym biegu rzeka płynie zazwyczaj po stromych zboczach, często bardzo szybko, żłobiąc wąskie i głębokie doliny.. Bieg górny 2.. Uzasadnij odpowiedźŚwiat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym, ponieważ w dolnym biegu rzeka płynie wolno i przez to zwierzęta mają łatwiejszy dostęp do wody..

W którym biegu rzeki - górnym czy dolnym - świat organizmów jest bogatszy.

Question from @Oliwierbengier4 - Szkoła podstawowa - Przyroda Woda w rzece jest cieplejsza, mniej przejrzysta i zawiera mniej tlenu.. Dodaj swoją odpowiedźWyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym?. Zarejestruj.. 2011-12-18 14:34:38Wyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym.. Świat organizmów jest bogatszy w dolnym biegu rzeki, ponieważ siła płynącej wody w górnym biegu jest duża, co uniemożliwia rozwój planktonu i utrudnia utrzymanie się roślin w podłożu.Bogatszy świat organizmów jest | Czytaj więcej na Odrabiamy.pl!. Bieg środkowy 3.. 2010-04-26 18:43:43; ZAstanów sie i napisz krótko, dlaczego w górnym biegu rzeki świat roślin i zwierząt jest znacznie uboższy niż w biegu dolnym i srodkowym.. Szkoła podstawowa.. Wyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym.jakie zwierzęta mieszkają w górnym biegu rzeki?. czyny czy słowa; zielony pies .Wyjaśnij, dlaczego świat przyrody ożywionej jest bogatszy w dolnym biegu rzeki niż w górnym.. Poproszę o odpowiedź <3Potrzebuję na jutro.. Question from @Ogosia134 - Szkoła podstawowa - Biologiaprzystosowania organizmów do życia w poszczególnych odcinkach rzeki, organizmy charakterystyczne dla poszczególnych biegów rzeki..

... w którym biegu rzeki - górnym czy dolnym - świat organizmów jest bogatszy.

W Polsce najwięcej źródeł znajduje się w górach oraz na wyżynach.. kochamenter11 Świat przyrody ożywionej jest bogatszt w dolnym biegu rzeki niż w górnym,ponieważ w dolnym biegu rzeka płynie wolno i prze to zwierzęta maja łatwiejszy dostęp do wody.Wyjaśnij ,dlaczego w środkowym i dolnym biegu rzeki świat roślin jest bogatszy niż w górnym biegu.. Dno pokrywa gruba warstwa .Najlepsza odpowiedź olakola110 Gdyż w biegu środkowym i dolnym woda płynie ze znacznie mniejszą prędkością i jest tam o wiele więcej organizmów, a w górnym biegu woda płynie z bardzo dużą prędkością i żyją tu tylko nieliczne organizmy.. Uzasadnij swoją odpowiedź.. 3 s. 73 ćwiczenia Tajemnice Przyrody kl. 4.. Ps nie chce niczego ściągać.. Uzasadnij swoją odpowiedź..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt