Szewczyk dratewka lektura której klasy

Pobierz

Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.. Baśń Janiny Porazińskiej jest wspaniałą lekturą ukazującą, że dobro wraca ze zdwojoną siłą.. Wystarczy, że przeczytasz piękną baśń o magicznym młynku, a wszystko stanie się jasne.. Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.Nasz szewczyk Dratewka to biedny szewc, co chadzał od wsi do wsi i łatał stare obuwie.. Głównym bohaterem jest Szewczyk Dratewka, młody i ubogi szewc, który jest dobry i niesie pomoc ludziom oraz zwierzętom.. - Dziękujemy, dobry człowieku.. Posiadał zaś tylko torbę i skromne ubranie.. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. Wówczas na brzeg barci wyszła królowa pszczół.. W końcu jego dobre uczynki zostają wynagrodzone żoną i pomyślnym życiem.. PoczekalniaRankingWywiadyFacebookInstagramSnapchat.. b)Janina Porazińska.. Opowiadania 10SzukajDodajZaloguj.. Klasa 3b w nawiązaniu do omawianej lektury, wykonała ją w pudełku.Pewnego dnia Szewczyk Dratewka doszedł do krainy w której znajdował się duży zamek w którym był dom czarownicy.. "Dobro powraca"- na podstawie lektury Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka" klasa 2 - luty .. In: Aktualności By: .. Opracowałam test sprawdzający znajomośc lektury "Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej..

Szewczyk Dratewka w 3a - lektura w pudełku.

Zamieszczać również będę teksty do treningu czytania oraz inne materiału edukacyjne, ciekawe artykuły itp.Teresa Olejek-Zemlik; miejscowość: Katowice; dział: Szkoła podstawowa - kl. I-III; nr: 32734 Test wyboru sprawdzający znajomość lektury Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka" | tekst nr 32734Szewczyk Dratewka.. to książka, która zabierze Cię w niezwykły baśniowy świat.. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego woda morska jest słona?. Previous Rekrutacja 2021/2022.. Z pudełek po butach dzieci wyczarowały magiczne ,,skrzynie", w których znalazły się przedmioty, własnoręcznie wykonane postaci i rysunki, kojarzące się z .Janina Porazińska "Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. Zajmował się szyciem butów, ale zajęcie to nie przynosiło mu zbytnich dochodów.. Musi niedźwiedź, któryAsy z C klasy: Spotkanie z lekturą - "Szewczyk Dratewka".Żył sobie pewien szewczyk, którego nazywano Dratewką.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku: Sprawdzamy znajomość lektury - Quiz; Pomagamy mrówkom odbudować mrowisko - Dodawanie do 20 // Dodawanie do 100 ; Jak Dratewka pomógł pszczołom - Ortografia (ó wymienne)Książka Szewczyk Dratewka autorstwa Porazińska Janina , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie .. Jest wiele sposobów na omawianie lektur..

1) Jak miał na imię szewczyk?

2.Główny bohater lektury nazywa się: a)Szewczyk Drabinka.FilmyŻycieInteligencjaTelewizjaJedzenieKonieMotoryzacjaGryHistoriaSłodkieK-pop.. Strona poświęcona pracy w klasach 1- 3.. Zapukał do wrota zamku i kazałSzewczyk Dratewka i inne polskie baśnie.. Zapraszam.. 26 listopad 2020, 17:47Temat: Poznajemy losy Szewczyka Dratewki Uczeń: - zna tekst lektury - uważnie ogląda film animowany - czyta fragmenty lektury pod kierunkiem nauczyciela - ustala przebieg akcji, opowiada treść ilustracji - ustala kolejność zdarzeń przy pomocy tekstu - potrafi samodzielnie wypowiadać sięPlatforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.. Powiem szczerze ze jest to moja ulubiona lektura do II klasy, którą syn musiał przeczytac , jest świetna z barwnymi ilustracjami, a czyta sie super nie wiem jak to mozliwe ale sam rym tej bajki wymusza na czytajacym tonacje głosu .About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Szewczyk Dratewka wędrował po świecie i łatał stare obuwie.. Share this post: Zobacz wpisy.. Społeczność.. a) zły czarodziej b) rycerz c) kucharz d) wiedźma 4) Kto wskazał Dratewce pannę?Szewczyk Dratewka zebrał plastry i włożył z powrotem do dziupli, a dziurę, z której ciekł miód zalepił woskiem..

KLASA 2.szewczyk Dratewka karty pracy, edukacja polonistyczna.

Wykorzystałam ten zestaw ptań do pracy na lekcji w klasie II.. Szedł raz Dratewka wielkim lasem, zobaczył pod sosną rozrzucone mrowisko.. Opracowała: Anna KopciuchSP w ChodywańcachScenariusz zajęć w kl. IIOpracowany w ramach projektu edukacyjnego w oparciu o teorię inteligencji wielorakichHowarda GardneraTemat: Zmagamy się z zadaniami Szewczyka Dratewki.. )Cele ogólne:-Wspieranie indywidualnych predyspozycji .Edukacja polonistyczna - opracowanie lektury J. Porazińskiej realizowany w klasie 1aSzewczyk Dratewka - Test.. a) Dratewka b) Marchewka c) Brukiewka d) Konewka 2) Komu pomógł Dratewka?. Janiny Porazińskiej.. Lektura z opracowaniem dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnychKlasowy blog jest również naszą klasową stroną, na której swój kącik znajdą także Rodzice i przyjaciele klasy.. a) królikom b) kurkom c) kaczodziobom d) mrówkojadom e) sarnom f) kaczkom 3) Kto mieszkał w wieży?. Porazińska: "Szewczyk Dratewka", "O dwunastu miesiącach" E. Szelburg - Zarembina: "Najmilsi" E. Zubrzycka: "O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów" E. Zubrzycka: "Słup soli" Wybrane wiersze Aleksandra Fredry ("Paweł i Gaweł"), Marii Konopnickiej (np.legendy "Szewczyk Dratewka" w oprac.. SerialeEmocjeInternetLosowaniedisneyDomBajkiAnimeLekturyPrzyrodaPsychologia..

Jest to lektura sugerowana dla klasy 2. nowi-tropiciele-kl-2-listopad-dzien-19.pdf.

EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA.. Utworzyłam strony, na których zamieściłam materiały, takie jak program nauczania, karty dzienniczka itp. szewczyk dratewka.. 2 lata temu.. Test na podstawie lektury "Szewczyk Dratewka" Janiny Porazińskiej.. W dowód wdzięczności przybędziemy ci z pomocą, gdy będziesz jej potrzebował - powiedziała.Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem "Czarodziejska księga".. Zastanów się i podkreśl właściwą odpowiedź: 1.Autorką lektury jest: a)Ewa Szelburg-Zarembina.. Szewczyk Dratewka (ilustrowana lektura) Mariola Jarocka.Lektura ta została wydana w 1961 roku w zbiorze baśni pod tytułem "Czarodziejska księga".. Choć był biedny, chodził po wsiach i łatał ludziom buty.. iedak był z niego a biedak!. Biedny, ale bardzo dobry, chętny do pomocy dla każdego.. DOROTA DANKOWSKA.. Szewczyk zdobył informacje na temat czarownicy i okazało się że uwięziła piękną dziewczynę i już wielu próbowało ją uwolnić ale każdy zginął.. Strony.. Zawiera wiele ciekawych materiałów edukacyjnych.. Pewnego dnia, idąc przez las, natknął się na wielkie, rozsypane mrowisko.EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA: PRACA Z LEKTURĄ "SZEWCZYK DRATEWKA".. Miał bardzo dobre serce i pomagał każdemu stworzeniu spotkanemu na drodze..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt