Powstanie styczniowe prezentacja multimedialna

Pobierz

Powstanie Styczniowe.. miejsce w III Zagłębiowskim Konkursie na prezentację multimedialną "Śladami Stefana Żeromskiego".. (Klasy VI) NAUKA ZDALNA - Pierwsza wolna elekcja oraz Powtórzenie wiadomości.. Odtąd w jego twórczości zdecydowanie dominowały wydarzenia historyczne.. 1826. roku na ziemiach zagarniętych przez Rosję, babcia wychowywała go w wierze, patriotyzmie i pobożności, po studiach rozpoczął karierę wojskową w armii rosyjskiej, awansował na.. Powstanie styczniowe W roku 1863 wybuchło największe z polskich powstań narodowych - powstanie styczniowe.. Nie pomogło bohaterstwo i poświęcenie Polaków.. Obrazy Matejki nie stanowią wiernego odtworzenia zdarzeń, a raczej ich interpretację.. Uroczysta akademia, prezentacja obrazów związanych z tematyką powstańczą oraz zapalenie zniczy pod obeliskiem przy Urzędzie Gminy.. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy.. W lutym 1863 roku Mierosławski przybył do Polski by zostać dyktatorem powstania styczniowego.. ja bym ci proponowaŁa tak: zaczynasz od powstania styczniowego.. woj. łódzkie .. Konferansjer 2: Dzień 11 listopada to święto naszej Ojczyzny i wszystkich tych, którym przyszło żyć w kraju nad Wisłą.. Decyzją Józefa Piłsudskiego, który był zafascynowany fenomenem powstania 1863 roku i "rządów powstańczej pieczątki", specjalna komisja w grudniu 1919 roku przyznała 3644 osobom prawa weteranów.Zryw listopadowy zakończył się bolesną klęską..

podporucznika.Powstanie styczniowe - prezentacja - YouTube.

Często świadomie umieszczał jakąś postać w scenie,Obaj pochodzili z Lublina, a inscenizacja ma przybliżyć ich historię, związaną z walką o wolność Polski.. Prezentacja wykonana przez Sarę Bagińską z klasy 2b V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im.. urodził się w. V .Prezentacja multimedialna Polecenie 1 Zapoznaj się z galerią zdjęć interaktywnych i odpowiedz na pytanie: jakie zadania stały przed literaturą pozytywistyczną?Wystawa i prezentacja multimedialna nt. Powstania Styczniowego.. Wybuch powstania został przyspieszony na skutek branki,obejmującej szczególnie zaangażowaną politycznie młodzież.. Powstanie Krakowskie.. Ogłoszony Manifest do Narodu wzywał wszystkich do walki przeciw rządom carskim.. Postawy kobiet w powstaniu styczniowym" Kobiety odegrały w powstaniu znaczną rolę: przewoziły korespondencję, ukrywały konspiratorów, rwały szarpie, karmiły i odziewały powstańców, jak np.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli.. Polaków.. Praca zajęła 3 .. Jeden z największych konfliktów w dziejach Europy okazał się zbawienny dla Polaków, którzy od ponad stu lat oczekiwali upragnionej niepodległości..

Branka i wybuch powstania styczniowego.

Przez szeregi powstańczej armii przewinęło się blisko 200 tysięcy osób.. Po dwóch przegranych starciach pod Krzywosądzą i Nową Wsią (Kujawy) i konflikcie z Marianem Langiewiczem postanowił złożyć dyktaturę i zdecydował się na powrót do Paryża, skąd rozprzestrzeniał informacje o fatalnym zorganizowaniu powstania w Polsce.Prezentacja multimedialna na temat:" Czasy stanisławowskie".. W wyniku bitwy w ręce Polaków trafił sprzęt wartości 200 milionów marek niemieckich, będący największym łupem wojennym w dziejach polskiego oręża.powstania listopadowego [na monecie dwuzłotowej] oraz styczniowego [na pie-częci Rządu Narodowego] (A. Znamierow-ski, Insygnia, symbole i herby polskie, s. 127) SYMBOL ORŁA BIAŁEGO W CZASIE ZABORÓW Krzyż Srebrny (V klasy) Orderu Virtuti Mi-litari.. Tegoroczna impreza miała jubileuszowy charakter i odbyła się w sobotę 4. lutego br. w pięknej zimowej scenerii.Prezentacja multimedialna - stworzenie odpowiedniej atmosfery do wspólnego przezywania spotkania (wybór dowolny) Powitanie .. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pruchniku.. 22 stycznia 2013 roku .. Gimnazjum im.. Prezentacja programu PowerPoint .Stefan Żeromski - prezentacja konkursowa.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli..

na 1 stonie tylko zdjĘcia z powstania styczniowego.

Ku I wojnie światowej - czerwiec 1914 rok.. No i zaczynamy!. 66.Plik Powstanie styczniowe 1863 64.ppt na koncie użytkownika lisowski2606 • folder Prezentacje multimedialne - historia cz. II • Data dodania: 1 lip 2011Powstanie Styczniowe Polskie powstanie narodowe przeciwko Imperium Rosyjskiemu, ogłoszone Manifestem 22 stycznia wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy.. Wybuchło 22 stycznia 1863 w Królestwie Polskim i 1 lutego 1863 na Litwie, trwało do jesieni 1864, zasięgiem objęło ziemie zaboru rosyjskiego.na pierwszej stronie daj zdjĘcia z powstania styczniowego i listopadowego.. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji.1864 upadek powstania styczniowego, likwidacja autonomii Królestwa Polskiego i powstanie Kraju Przywiślańskiego, ukaz carski o uwłaszczeniu chłopów 1867 autonomia Galicji wojna francusko-pruska 1871 zjednoczenie Niemiec, Otto von Bismarck kanclerzem 1882 powstanie trójprzymierza Prezentacja przygotowana na obchody 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które odbyły się w Gimnazjum Samorządowym nr 2 w Bolesławcu.Prezentacja multimedialna z wystawy "..

W nocy z 22 na 23 stycznia 1863 roku wybuchło powstanie.

Dziś chcemy świętować wspólnie 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Do pobrania prezentacja pt. "Życie w wiecznym mieście" (format .ppt) opracowana przez uczniów klasy IB.. na kolejnych kilku slajdach piszesz o tym powstaniu, co siĘ staŁo, na czym polegaŁo, kto dowodziŁ wojskami itd.Austriaków czy powstanie styczniowe wywarły na nim ogromne wrażenie i zmieniły kierunek jego zainteresowań.. Order ustanowił Stanisław August Poniatowski w 1792 r. po bitwie pod Zieleń-cami.- Powstanie styczniowe - Bogowie starożytnej Grecji i Rzymu - Historia rycerstwa polskiego - Jagiellonowie na tronie Polski - Starożytny Rzym - Ustrój polityczny Polski - Insurekcja kościuszkowska - Odkrycie Ameryki - Początki Rzymu - Powstanie listopadowe - Rozbiory Polski - Wielcy odkrywcy FIZYKA - Astrofizyka - Dynamika - Fale .prezentacja multimedialna do pobrania: 3: 2: powstanie styczniowe skutki: 2: 3: umcs matematyka rekrutacja: 2: 4: umcs matematyka i finanse: 2: 5: powstanie styczniowe przebieg: 2: 6: prezentacja multimedialna program: 2: 7: powstanie styczniowe historia: 2: 8: prezent dla trzynastolatka: 1: 9: branka historia: 1: 10: stypendium socjalne umcs: 1POLSKIE POWSTANIA NARODOWE Część 2 * * Powstanie Krakowskie (22.02-3.03.1846) i Rabacja Galicyjska Rząd Narodowy Rzeczpospolitej Polskiej 22 II 1846 Ludwik Gorzkowski, Jan Tyssowski, Aleksander Grzegorzewski Manifest: wezwanie do walki o niepodległość ( fałszywa informacja o trwaniu powstaniu w całej Polsce) zapowiedź zniesienia przywilejów i różnic stanowych oddanie chłopom .Powstanie styczniowe wybuchło w nocy z 22 na 23 stycznia 1863 r. .. 12 Opisz zmiany jakie dla podkreślenia znaczenia władzy carskiej wprowadzono w .. prezentacja multimedialna o polsce 14Jubileuszowy Rajd "Szlakiem Powstania Styczniowego" 09.02.2017.. 150. rocznica Powstania Styczniowego" - YouTube.Wybuch Powstania Styczniowego.. Rzeczyca .. Wydane zostały także.Przyczyny, przebieg i skutek powstania styczniowego w regionie świętokrzyskim w latach 1863 - 1864Doświadczenia wyniesione z powstania styczniowego i klęski polskich nadziei niepodległościowych miały oddziaływać na kolejne pokolenia Polaków, kształtując ich świadomość zbiorową.. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.. To już 20 lat jak turyści z Oddziału PTTK w Żarnowie, wędrują podczas kolejnych edycji rajdu "Szlakiem Powstania Styczniowego" trasami gminy Aleksandrów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt