Wpisz wyrazy z ó niewymiennym w odpowiednie miejsca

Pobierz

Ó piszemy w wyrazach zakończonych na: - ów, np.:Podane wyrazy z ó napisz czy są wymienne czy niewymienne.. Question from @Katarzynalemiesz - Szkoła podstawowa - Polski .. Register ; Sign In .. 2\: .. 3\ Wpisz w odpowiednie grafy słupkowe wyrazy z ćw.. 4\ Ułóż po trzy zdania z każdym z wyrazów z ó niewymiennym z ćw.. Jest wiele wyrazów, w których piszemy ó, choć nie wymienia się na o, e lub a.- Ó piszemy w wyrazach zakończonych na: -ówna - Ó piszemy na początku wyrazów: ósemka, ósmy, ów, ówczesny, ówcześnie, ówdzie.. Klasa VI 18.05.2020 .. Uzupełnijcie luki w wyrazach: 2.. Podkreśl kolorową kredką ,,ó".. Z wykształcenia fizyk.. barbarzyńca.Wyrazy z "ó" wymiennym Wyrazy z "ó" niewymiennym dróżka kłótnia bródka próżniak powódź wójt miód mózg .. "-erz" i wpisz je w odpowiednie miejsca określone kategoriami na planszy Ćwiczenie 6.. A. Wyszukaj na planszy elementy, o których mowa w baśni, wpisz je do .. 2.Wytnij / przepisz części listu / przyklej je w odpowiednie miejsca: Wycinanka/ tekst do wpisania .. lubi Kamil koszykówka .. S W E B U R Z A E Z Wyrazy z "rz" niewymiennym zapisz we właściwej kolejności alfabetycznej.. najmodniejszy.. Ćwiczenie 31 prac__ją, jask__łka, wędr__wka, wymach___je, pietr__szka, kr__wka, s__jka .. Podane wyrazy z ó napisz czy są wymienne czy niewymienne.. Podaj przykłady słów do podanych reguł.. Ćwiczenia utrwalające..

Są to wyrazy z ó niewymiennym.

Moja notatka Podręcznik, s. 312-317 1 "Ó" piszemy: • Niemożliwe!. ó wymienne ,ó niewymienne , końcówką- ów ,-ówka siódmy,temperówka,wróżka,skrócił,zeszytów,mój .Wskazują je wyrazy, w których zapisujemy ż i ó niewymienne Ustal jakie prace wykonał Herakles.. 6.Przepisz podane zdania, uzupełniając brakujące litery.Postaraj się zapamiętać jak najwięcej wyrazów z ó niewymiennym.. Utwórz odpowiednie części mowy od wyrazów wpisanych w tabelkę.. Rozwiązywanie krzyżówek i rebusów.. Uzupełnianie luk wyrazami z "ó" wymiennym i niewymiennym.. Uwaga!. Katarzynalemiesz @Katarzynalemiesz.. 2\ 5\ Uzupełnij brakujące litery, rozszyfruj wyrazy z ćw.. Zapisuję wyrazy z pamięci.. Wskazują je wyrazy, w których zapisujemy ż i ó niewymienne Przeredaguj tekst na dwa sposoby: raz zastąp dowolnie wybrane przez siebie wyrazy i związki frazeologiczne synonimami, drugi raz - antonimy.. Cel: Utrwalam pisownię wyrazów z ó niewymiennym.. Ćwiczenie 32 Wpisz wyrazy z ramki w odpowiednie miejsce w tabeli.. 5.Ułóż jak najwięcej wyrazów z ,,ó" i ,,rz" z podanych sylab.. "Ch" piszemy, gdy: - wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: sz - Ch piszemy po literze s np.: schab, schody, wschód.Wpisz wyrazy z ramki w odpowiednie rubryki tabeli..

Wyrazy z "ó" niewymiennym zostały podkreślone.

Napisz przemówienie jako członek samorządu uczniowskiego na dyskotekę szkolną, gdzie dziękujesz radzie rodziców za zorganizowanie jej.. wyrazy z ó niewymiennym chór, córka, czółno, góra, jaskółka, Józef ,kłócić, kłódka, król, krótki, który, mózg, ogórek, ołówek, ogół, póki, póty, półka, płótno, próba, próżny, późny, prócz, równy, róża, różowy, rózga, skóra, szczególny, sójka, stróż, tchórz, wróbel, wiewiórka, włócznia, włóczka, wójt, wróżka, wtórny .Jutro pójdę w świat 4, Zeszyt ćwiczeń.. Miałem smutny, biało-czarny sen.. wrażenie, nóżka, książka, malarz, przypiął, rz wymienne rz po spółgłosce ż wymienne ż niewymienne .. Wyrazy z "u".. .Poznajemy wyrazy z ó niewymiennym.. Napisz, że odbędzie się, także "poczęstunek" (popcorn i wata cukrowa) 2022-05-30 22:00:45.. Rz nie piszemy w wyrazach, które pochodzą od wyrazów rdzennych rozpoczynających się na ż-, np.: ob ż erać, od ż ywić, nad ż ółkły, pod ż ebrowy, od ż yć, od ż ałować, pod ż erać, nad ż erka.. gdy wymienia się na "o", "e", "a", na przykład: , • w zakończeniach .II edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "O Ŝółt ą Ŝabk ę" dla uczniów klas II - III szkoły podstawowej Opracowanie: Danuta MorozPodane wyrazy wpisz w odpowiednie miejsca tabeli jarzębina,brzuch,przebiśnieg,morze,rzeka,grzebień,trzcina,starzec,patrzeć,porzeczka,talerz,chrzest Tabele to WYRAZY Z RZ NIEWYMIENNYM WYRAZY Z RZ WYMIENNYM WYRAZY Z RZ PO SPÓŁGŁOSKACH P,B,T,D,G,K,CH,J.W Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.mrówka (ó - wymienne) - sokół , kózka , królik (ó - niewymienne) - wróbel , sójka hiena - homar , hipopotam chomik - chrabąszcz , mucha kruk - kangur , struś Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycie 1 0 patusia111a 29.4.2015 (18:22) kruk-kangur,struś chomik-mucha,chrabąszcz królik-wróbel,sójka mrówka-sokół,kózka hiena-homar,hipopotamPodkreśl wyrazy z "ó" wymiennym..

4 ...Jakie są wyrazy z ó wymiennym i niewymiennym?

Zadanie.. Grupowanie wyrazów z "rz" wymiennym, niewymiennym, po spółgłoskach wg obowiązujących je zasad pisowni.. Przyśnił mi się ,że w…Ó piszemy, gdy wymienia się w innych formach tego samego wyrazu lub w innych wyrazach na: o, e, a. np.: stół - stoły wiózł - wiozę trójka - troje przyjaciółka - przyjaciel niósł - niesie siódmy - siedem skrót - skracać mówić - mawiać powtórzyć - powtarzać.. W miejsce kropek wpisz odpowiednie litery i uporządkuj je w kolejności alfabetycznej.. Zadanie.. Wskazują je wyrazy, w których zapisujemy ż i ó niewymienne Przeredaguj tekst na dwa sposoby: raz zastąp dowolnie wybrane przez siebie wyrazy i związki frazeologiczne synonimami, drugi raz - antonimy.. Wyszukuję wyrazy z ó w tekście.. Zapamiętaj!. 1\ (narysować grafy słupkowe, wysokość każdego słupka odpowiada wysokości .najładniejszy.. Wyrazy z poprzedniego ćwiczenia wpisz w odpowiednie miejsca ramek: Wyrazy z poprzedniego ćwiczenia wpisz w odpowiednim miejscu, wiedz ąc, że .. Wyrazy sze ścioliterowe z "ó" niewymiennym wpisz w odpowiednie miejsca tabelki zgodnie z liczb ą posiadanych sylab..

Podkreśl wyrazy z "ó" niewymiennym.

Posłuchajcie bajki… wstawcie odpowiednie wyrazy w puste miejsca.. PRZYMIOTNIK .3\ Ustaw wyrazy z ó niewymiennym z ćw.2\ w kolejności alfabetycznej.. Utrwalamy i sprawdzamy pisownię wyrazów z ó. Zaznacz na kolorowo te z ó niewymiennym.. Wpisujemy odpowiednie czasowniki:ó niewymienne: góra, chór, zakończenie -ów: kolegów, aktorów, arty Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele 3.. Rozwiąż zagadkę rysunkowo-ortograficzną, wykonaj obliczenia według instrukcji zawartej w poleceniu.2.. piosenki, wesołe, na zbiórce, Harcerze, śpiewają .. 1. dwója (bo dwoje)Zad.. Uczeń umie napisać wyrazy z ó 8.. Wyrazy do wpisania: równik, wróbel, czółno, tchórz, dopóki, włókno .LISTA WYRAZÓW Z "CH" ch" na początku wyrazu chaber chabeta chadecja chałka chałtura chałupa chałwa cham chan chandra chaos charakter chart (pies) charczeć charytatywny charyzmat chaszcze chełbia chełpić się chemia cherlak cherubin chęć chichot chimera chinina chiromancja chirurg chityna chochla chochlik chochoł .. lavigne16 Sówka - sowa - wymienne ósemka - niewymienne mówić - mowa .,,ó" wymienne ,,ó" niewymienne król, róża, źródło, mróz, pagórek, góra, zbiór, stół, nóż, wiewiórka, lodówka jaskółka wróbel, wóz.. 3.Przepisz podane rzeczowniki dopisując do nich rodzinę wyrazów.. W wolnym czasie lubię podróżować i udzielam się w schronisku dla zwierząt.. 3.Rozwiązuję krzyżówkę z ó. Rozpoznaję i zapisuję: czasowniki, rzeczowniki i przymiotniki.Wpisz wyrazy w odpowiednie miejsce w tabeli: mężczyzna, strażacka, przebrane, trzej, krzyknął, może, powtórzył.. Uzasadnij, że w pozostałych wyrazach "ó" jest wymienne.. Kiedy św.W klasie 22 maja 2020r.. król- góra- róża- 4.Podane wyrazy przepisz do tabelki według rubryk.. Uzupełnij przysłowia, wpisz hasła w .Pisownia wyrazów z ó, u, rz, ż, ch, h 2 Dopisz do wyróżnionych słów wyrazy pokrewne, w których ó wymienia się na inną literę.. Podziękuj Napisz do mnie!Porządkowanie wyrazów wg kolejności alfabetycznej.. Przyśnił mi się ,że w…Wskazują je wyrazy, w których zapisujemy ż i ó niewymienne Ustal jakie prace wykonał Herakles.. Strona 156..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt